Posjeta Goethe Institutu BiH

Svoje posljednje časove njemačkog jezika u ovoj nastavnoj godini učenici DSD grupe II4 i II6 razreda proveli su u ugodnom druženju u Goethe Institutu BiH. Ovo je bila još jedna od posjeta Institutu koju su realizovali učenici sa svojom profesoricom Džananović Džemilamnom. U ovom nama već bliskom i inspirativnom okruženju nove zgrade Instituta boravili smo i prilikom otvorenja u februaru ove godine, pratili filmove koji se emitiraju u okviru Goethe kino foruma, naš učenik Alić Amin prisustvovao je ovdje i Državnoj olimpijadi iz njemačkog jezika, a neki učenici su prisustvovali i velikoj manifestaciji posvećenoj održivosti GOETHE GOES GREEN.

Ovu današnju posjetu iskoristili smo za učlanjenje učenika u biblioteku i čitaonicu Institutu kako bi dobili pristup širokom knjiškom fondu kako u ovoj biblioteci tako i u online biblioteci Instituta i tako mogli napraviti kvalitetan odabir lektire za predstojeći raspust.

Ostalo nam je i nekoliko trenutaka u kojima smo predahnuli u modernom kafeu Kawa by Goethe i ispratili u zajedničkom druženju ovu nastavnu godinu. 🙂