Posjeta Crkvi sv. Ante Padanovskog i Franjevačkom samostanu

Dana 17.11.2016. učenici II-6 razreda u pratnji prof. Kulture religija Esada Karahodzića posjetili su Crkvu sv. Ante Padanovskog i Franjevački samostan u Sarajevu. Franjevački samostan je sagrađen 1894. godine po projektu Karla Paneka, u duhu neogotike, a crkva 1912. po projektu Josipa Vancaša. Učenici su imali priliku vidjeti veliki  broj umjetničkih slika, rukotvorina i crkvenih predmeta velikog značaja i vrijednosti, kao i vitraže na prozorima posebne umjetničke vrijednosti koje je napravio slikar Ivo Dulčić. Unutrašnji prostor crkve oplemenjen je vrijednim umjetničkim djelima istaknutih hrvatskih umjetnika.

Crkva sv. Ante umjetnički je jedna od najbogatijih franjevačkih  crkvi u Bosni i Hercegovini. Osim Dulčića, u njoj se nalaze i djela Sedera, Kršinića, Michielia, Kesera, Vulasa i Lovrenčića.

dsc00451 dsc00453 dsc00455