Posjeta Centralnoj izbornoj komisiji Bosne i Hercegovine

Učenici IV-5 razreda JU Treća gimnazija, u pratnji prof. Đuldine Kurtović, 11.10.2023. godine posjetili su Centralnu izbornu komisiju (CIK) Bosne i Hercegovine.

Povod posjete bila je “Promocija novih tehnologija u izbornom procesu”. Učenici su imali priliku vidjeti prezentaciju novih tehnologija i razgovarati s predstavnicima CIK-a. Također su učestvovali u praktičnom dijelu rada u kojem su koristili najsavremeniju opremu koja se koristi na biračkim mjestima te služi automatskoj identifikaciji birača, procesu glasanja, skeniranju glasačkih listića kao i brzom prenosu rezultata.

Ovaj događaj “Dani otvorenih vrata”, od 9. do 13.10.2023. godine, organizovao je CIK BiH u saradnju s Udruženjem izbornih zvaničnika u BiH.