Popularizacija STEAM obrazovanja

Treća gimnazija ima bogatu prošlost kad je u pitanju STEM i STEAM obrazovanje kroz razne projekte koje smo u prošlosti radili. Tako da nam je ovog puta pripala čast da budemo domaćini predavanja na temu Popularizacije STEAM obrazovanja kod mladih održanog u petak, 01.12.2023.godine.

Predavanja u našoj školi održali su članovi udruženja Centar za razvoj i promociju inovarstva, tehnike i informacionih tehnologija Sarajevo, CRPIT, u saradnji s Ministarstvom za nauku, visoko obrazovanje i mlade Kantona Sarajevo.

Ispred organizacije, predavači su bili prof. dr. Adis Muminović, doc. dr. Adi Pandžić, Merim Jusufbegović i Anes Hadžiomerović. Prisutnima su se također obratili direktorica Amra Čolić i profesor fizike Mevludin Maličević ispred Treće gimnazije.

Predavanje je bilo interaktivnog karaktera te su učenici mogli aktivno učestvovati u diskusijama i na konkretnim primjerima vidjeti primjenu stečenog znanja u medicini, informatici, robotici, modeliranju, pa i svakodnevnom životu. Kako je na kraju i poručeno, ovo je samo početak naše saradnje koja ima za cilj unapređenje postojećeg znanja učenika i sticanje što više funkcionalnog znanja. Dio atmosfere možete pogledati u videu u prilogu.