Pogledali smo „Balkanski kvadrat kredom“

Stotinu i trideset učenika naše škole, sa profesoricama Senadom Turajlić, Edinom Hodžić, Elmom Mašnić-Šikalo i Dženanom Nezirević, sinoć je u Pozorištu mladih pogledalo predstavu „Balkanski kvadrat kredom“.

Mladi talentirani glumci Hana Zrno, Deni Mešić, Armin Filipović, Margita Mladinić, Marko Mirković, Sara Blazić, Tamara Miličević-Stilić, prema tekstu Benjamina Konjicije, režisera Slavena Vidaka, u produkciji Altteatra, sjajnom izvedbom propituju probleme mladih, obračunavaju se s balkanskom hipokrizijom i izvrguju ruglu situacije u kojima su se mnogi našli.

Ovaj satirični komad ponudio je refleksiju o besmislu života s dojmljivim humorom, koji je „… jedan od mehanizama odbrane ličnosti od sveprisutnog besmisla“. Proveo nas je putem maštovitosti ispunjujući razmišljanjima o svijetu oko nas.