Pobjeda Treće gimnazije na sajmu kreditiranja

Na ovogodišnjem sajmu kreditiranja nevladine organizacije INFOHOUSE, Treća gimnazija je trećiput zaredom osvojila prvo mjesto. Ekipa naše škole, predvođena prof. Edinom Selimović jeprojektom “Let’s (ex)change” osvojila najviše glasova.

Kako su uočili problem slabog komuniciranja mladih, odlučili su uraditi nešto po ovom pitanju.Naime, riječ je o razmjeni učenika, koja će se realizovati u periodu od septembra do decembra, aučenici će biti iz raznih dijelova Bosne i Hercegovine. Tokom boravka u glavnom gradu Bosne iHerecgovine, za učenike će biti organizovana sportska takmičenja,  posjete kulturnim institucijamakao i obilazak Sarajeva.

Ekipi, u čijem su sastavu Halilović Mervana, Gotovac Matea, Dizdarević Emina, Velijević Ines, MuhićEmina, Josipovic Ivona, Salihović Amina, Pirović Azra, Valida Abdagić, Ilma Viteškić, Emin Lisak,Sanin Omerović i Kerim Sijamić, i prof.Edini Selimović želimo mnogo uspjeha u realizaciji projekta.