Pobjeda naših djevojaka na Girls Advance Lab takmičenju!

Učenice III2 razreda, Kanita Obhođaš i Hazrin Redžepi, te učenice II2 razreda, Nerina Čengić i Izeta Redžepi su na ovogodišnjem međunarodnom Girls Advance Lab takmičenju osvojile pobjedničko mjesto među više od 70 prijavljenih timova širom BiH i Srbije, te vrijedan novčani iznos za dalje realiziranje svoje ideje. Projekat je zasnovan na ideji osnaživanja žena, suočavanju sa neravnopravnošću i nedostatkom jednakih prilika. Naše djevojke su se odlučile da naprave jedan veliki korak ka rješavanju ovih problema, tako što su vrijedno i kreativno počele razvijati svoju ideju kroz aplikaciju koju bi svaka žena, djevojka imala priliku svakodnevno koristiti. Poseban značaj u razvoju ideje su dali njihovi profesori Anesa Hadžiomerović, Aida Ražanica i Admir Demir, te mentori samog takmičenja. Čestitamo im što su se odvažile da razmišljaju šire, dalje i jače i sretni smo što ćemo biti u prilici da gledamo kako njihova ideja dopire do velikog broja djevojčica, djevojaka i žena.