PILOT PROJEKAT EKSTERNE MATURE U ŠKOLSKOJ 2016/17. GODINI

U srijedu, 12. 4.  i četvratak, 13. 4. 2017. godine polaganje eksterne mature za učenike IV razreda Treće gimnazijeuspješno je okončano. U srijedu su provedeni ispti eksterne mature iz dva predmeta: BHS jezik i književnost i Engleski jezik, a u četvrtak proveden je ispit iz predmeta: Matematika.

Svi maturanti, 116 učenika, su pristupili su polaganju ispita, a tok ispita je protekao bez poteškoća i primjedbi. Sve aktivnosti koje je su se provodileu našoj školi vezane za pripremu, organizaciju i provedbu Pilot projekta eksterne mature za školsku 2016/17. godinu su provođene u skladu s Pravilnikom o polaganju eksterne mature kao i instrukcijama koje su stizale od Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.

Postignutim rezultatima naših učenika na ispitima možemo biti zadovoljni uz napomenu našim učenicima, njihovim roditeljima ali i profesorima da proces učenja i poučavanja treba i dalje unapređivati i težiti ka još većim ciljevima u budućem obrazovanju i postizanju željenih rezultata.

Hasija Dedović,

pedagoginja Škole