Osvojeno prvo mjesto na debatnom takmičenju povodom Svjetske sedmice novca u organizaciji Centralne banke BiH

Faris Čaklovica, Riad Štaljo i Arna Mekić , učenici IV razreda, dana 22.03.2024.godine, učestvovali su u polufinalnoj debati protiv učenika Gimnazije Fra Grge Martića Mostar i pobijedili. Nakon toga uslijedila je nimalo jednostavna finalna debata protiv učenika iz JU Ekonomska škola Brčko.

Naši učenici su pokazali da su brilijantni debatanti. Kao tim djelovali su kao jedna snažna cjelina i ostvarili pobjedu te time osvojili zasluženo prvo mjesto. Iskrene čestitke učenicima na dostojanstvenom predstavljanju naše škole JU Treća gimnazija Sarajevo. Zahvaljujemo se organizatoru na odličnoj organizaciji debate i prijemu, uposlenicima i učenicima na podršci.

Voditeljica tima, profesorica Đuldina Kurtović, je izuzetno ponosna na naše učenike koji ovim slijedom događaja ostavljaju zlatan primjer budućim generacijama i veliku inspiraciju.