Osvajajte svoj Everest!

U srijedu, 21.2.2024, naši su gimnazijalci imali priliku ugostiti veoma inspirativnog i posve zanimljivog sugrađanina. Profesori i učenici II3, IV3 i IV4 razgovorali su s Tomislavom Cvitanušićem, triatloncem, alpinistom, hrabrim čovjekom koji je osvajao najviše vrhove svijeta, uključujući i najviši – Mount Everest (8.848 m/nv). Tomislav Cvitanušić oduševio nas je avanturističkim životnim pričama i iskustvima. Učenici su pomno slušali kako je prolazio kroz različite izazove na putu do vrhova, suočavajući se s vremenskim uvjetima, ali i vlastitim granicama. No, nije samo govorio o izazovima i opasnostima. Tomislav je naglašavao važnost timskog rada, međusobnog povjerenja i podrške, bez čega ne bi bilo moguće postići takav veličanstveni cilj. Govorio je i o Sarajevskom polumaratonu sa slijepim mladićem Mustafom Mehićem, sa kojim je nakon pet mjeseci priprema uspješno završio trku dužine 21,1 km. Cvitanušić je naglasio i ključnu važnost brige o mentalnom, fizičkom, duhovnom zdravlju te socijalnom aspektu života. Potaknuo je učenike da slijede svoje strasti, sanjaju velike snove i nikada ne odustaju od ciljeva, bez obzira na prepreke. Njegova priča ostavila je snažan dojam na sve nas, potičući nas da razmišljamo o vlastitim izazovima i kako ih možemo prevazići, hrabrosti, odlučnosti i važnosti zajedništva. Motivirao nas je da se spremno suočimo s vlastitim vrhovima i izazovima koje trebamo savladati.

Najnoviji članci

Kategorije