Ostavljamo trag na još jednom srednjoškolskom takmičenju

Svi volimo s vremena na vrijeme osjetiti takmičarski duh, pogotovo ako imamo ekipu s kojom možemo dijeliti tu nemirnu strast.
Svake nedjelje, počevši od februara pa sve do aprila, muška i ženska nogometna ekipa Treće gimnazije učestvovala je u takmičenju „Liga srednjih škola“.
Predvođeni selektorom ekipe Mirzom Imamovićem kojeg smo mogli vidjeti kako gestikulativno nagovještava svoje oštre preporuke, obje ekipe su uspjele stati među najbolje.
Ponosno ćemo izjaviti da je ženska ekipa osvojila DRUGO MJESTO u finalnoj utakmici protiv Srednje ugostiteljsko turističke škole rezultatom 1:0.
Naravno, ne smijemo zanemariti pozadinu u kojoj se kreću očaravajući rezlultati kao što je pobjeda koju smo protiv Srednje elektroenergetske škole odnijeli rezultatom 14:0 ili protiv Srednje zubotehničke škole 8:0. Iznimno smo ponosni na igračicu INES RUŽIĆ koja je osvojila titulu najboljeg strijelca sa 17 ostvarenih golova.
Momci su igrali neumorno, intenzivno, brzo, oštro, intelektualno, neustrašivo i hrabro. Posjedovali su sve kvalitete koje jedna ekipa mora imati da bi dostigla vrhunac. Ispali su u četvrtfinalu protiv pobjednika ovogodišnje lige srednjih škola tj. ekipe Druge gimnazije rezultatom 3:2. Neizostavno je napomenuti da je rezultat bio 2:2 i igra se trebala nastaviti na penale, međutim, u tim posljednjim sekundama je apsolutno cijela ekipa bila ispred našeg gola i tri šuta su bila odbranjena golmanom i igračima, ali taj četvrti šut je naprosto bilo nemoguće spriječiti, te smo morali svjedočiti poražavajućem kraju utakmice. I iza ove ekipe se također krije izvanredna pozadina koja uključuje i pobjedu ekipe Internacionalne škole rezultatom 9:1, kao i ekipe Bošnjačke gimnazije, gdje je rezultat bio 5:0.
Još jedan biser, pored Ines, jeste AMAR LUKOVAC koji je kao i ona osvojio titulu najboljeg strijelca, sa 8 postignutih golova, a asistencije mu nisu ni brojali.
Ostat će nam u pamćenju pored Lukija i fenomenalni golovi Aida Delića, Farisa Delića, Ervina Vladića, Mirze Abaze i Sanjina Guše. A da nam nije bilo golmana Fadija Egha… sigurno ne bismo tako daleko stigli.
Još jedno prelijepo iskustvo je iza nas srednjoškolaca koji smo se u ovim nedjeljama imali priliku osjećati kao pravi sportisti. Upućujemo čestitke svim igračima na odličnoj igri i borbi, a sljedeće godine ćemo odnijeti pobjedu.
Daje Treća!!!

Arnela Obralija, IV-2