Osjećaj veći i od same predstave

U ponedjeljak, 21. 2. 2022, godine izvedena je predstava “Šindlerov lift” u Kamernom teatru 55. Učenice Azra Halimanović, Elma Moranjkić, Ejla Sadiković, Džejla Džaferović, Ivona Mirić i Azra Džeko, prisustvovale su vizualizaciji višestruko nagrađivanog romana. Redatelj Kokan Mladenović povjerio je ovo djelo teatarskim prvacima, kao što su Tatjana Šojić, Gordana Boban, Admir Glamočak, Muhamed Hadžović i drugi. Zanimljivi spoj smijeha, tuge i gorkog okusa historije slavi fantastičan književni rad koji svjedoči o zločinima počinjenim u Prijedoru. Tokom srednjoškolskog obrazovanja prisustvovali smo brojnim predstavama, međutim, ova je izazvala najviše emocija i čistu katarzu. Teško dobijene karte pružile su nam osjećaj veći od same predstave.