Opći roditeljski sastanak roditelja učenika prvih razreda

Sa zadovoljstvom objavljujemo da je zajednički sastanak roditelja prvih razreda održan dana 8. 2. 2017. godine u amfiteatru škole.Roditelji su se odazvali u velikom broju, na čemu im se od srca zahvaljujemo. Sastanku su prisustvovale razrednice I-1, I-2, I-3, I-4, I-5 i I-6, direktorica, zamjenica direktorice, psihologinja, pedagoginja, predsjednica Vijeća roditelja i predsjednica Vijeća učenika.

Roditeljski sastanak je započet nastupom školskog benda s pjesmama dobrodošlice. Zatim je uslijedilo govor direktorice, Senade Salihovići predsjednice Vijeća učenika, Emine Suljkić. Veoma inspirativan govor održala je i predsjedinca Vijeća roditelja, gđa. Snježana Brkić. Nakon toga su roditelji upoznati s rezultatima učenika u učenju i vladanju na kraju I polugodšta s posebnim osvrtom na izuzetan uspijeh I razreda koji su premašili očekivanja svih nas. Želimo da tako uz našu podršku i nastave. Izvještaj je podnijela pomoćnica direktorice, Amra Čolić.

Tematski dio roditeljskog sastanaka bio je posvećen istraživanju provedenom u našoj školi na temu „Elektroničko nasilje“, a provela ga je i prezentovala psihologinja škole, Merima Pašalić. Završnu riječ imala je pedagoginja škole, Hasija Dedović uz predstavljanje rada vannastavnih aktivnosti koji se nude učenicima u školi, te značaju uključenosti učenika u vannastavne aktivnosti i kvalitetnog provođenja slobodnog vremena kao prevencija nepoželjnih oblika ponašanja mladih.

Roditeljski satanak je završen nastupom učenika I -6 razreda sa svojom pobjedničkom tačkom s Decembarskih dana kulture, te sjajnim nastupom plesne sekcije.Trudili smo se stvoriti prijatnu i toplu atmosferu za roditelje i ostale prisutne, te se nadamo da smo u tome i uspjeli.

20170208_172502 20170208_182200