Opći roditeljski sastanak I razreda

Sa radošću objavljujemo da je nedavno upriličen opći roditeljski sastanak za roditelje učenika I razreda, naših „prvačića“. Ovaj događaj organiziramo duži niz godina u namjeri da sačuvamo dobru praksu naše škole u partnerstvu između roditelja i škole, te otvorimo novu perspektivu u podršci našim učenicima i njihovim roditeljima.

Zajednički sastanak smo održali u utorak, 13. 2. 2024. godine u školskom amfiteatru, a odziv roditelja sastanku je bio odličan, na čemu im se od srca zahvaljujemo. Ovaj sastanak je predstavljao izvanrednu priliku za povezivanje roditelja, nastavnika, stručnih saradnika, uprave i drugih stručnjaka s kojima škola sarađuje u cilju zaštite i dobrobiti učenika.

Sastanak je započeo srdačnim pozdravom direktorice, gđe. Amre Čolić, koja je istaknula važnost saradnje sa roditeljima u procesu odgoja i obrazovanja naših učenika. Direktorica je uputila riječi hvale za sve učenike I razreda i roditeljima zahvalila na ukaznom povjerenju i odabiru naše gimnazije po završetku osnovne škole. Nakon toga, prisutnima se obratila predsjednice Vijeća roditelja, gđa. Aida Aganović i predsjednik Vijeća učenika, Faris Čaklovica.

Gostovanje predstavnika policije MUP KS i psihologa iz Centra za mentalno zdravlje KS dodatno je obogatilo naš sastanak. Sa nama je bio i komandir policijske uprave Novo Sarajevo, a kraće predavanje o sigurnosnim aspektima u školi i prevenitnim progamima koje provodi Odjeljenje za prevenciju maloljetničkog prijestupništva, nasilja u porodici i rada policije u zajednici, održao je g. Hasan Begić. Zatim je g. Remzija Šetić, psiholog, istakao značaj podrške roditelja svojoj djeci u toku prilagodbe na srednju školu. Pozvao je sve roditelje da potraže stručnu pomoć vezano za „probleme“ tipične za period adolescencije u školskoj stručnoj službi i / ili drugim ustanovama za brigu o mentalnom zdavlju djece i mladih.

U zabavnom dijelu programa mogli smo uživo gledati ponovnu izvedbu I4 odjeljenja sa njihovom pobjedničkom predstavom sa Decembarskih dana kulture pod nazivom “Vidovita Džemila”. Na kraju smo zajedno uživali u izvedbama našeg novog školskog benda koji nas je moramo reći oduševio!

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali i doprinijeli uspjehu ovog sastanka. Ovaj događaj predstavlja samo početak naše zajedničke saradnje i radujemo se novim susretima, događanjima i aktivnostima.