Ogledni čas iz hemije

Dana 24.04.2019. godine grupa učenika III-6 razreda sa Melisom Tvrtković, prof. hemije održala je ogledni  čas u okviru STEP projekta i to na temu ,,Tvrdoća vode”.

Ovaj čas, svojim dolaskom, upotpunile su direktorica škole Senada Salihović, prof. hemije  Edina Hodžić, prof. biologije Alma Gibović,  kao i zamjenica direktorice Amra Čolić i  pedagogica škole Hasija Dedović. Čas je bio podijeljen na dva dijela. U prvom dijelu učenici su izlagali važnost tvrdoće vode i kako ukloniti kamenac. U drugom dijelu časa učenici su volumetrijskom metodom titracije određivali tvrdoću vode sa uzorcima koje su donijeli sa raznih lokaliteta grada. Svaka grupa je bila dužna predstaviti  rezultate svog rada.

Čas je prošao vrlo uspješno, te se njime skrenula pažnja na veliku važnost vode i njeno očuvanje.

Ema Selimović, III6