Ogledni čas iz Bosanskog / Hrvatskog / Srpskog jezika i književnosti: “Nečista krv”

U srijedu, 22. 3. 2017. godine, u kabinetu Bosanskog / Hrvatskog / Srpskog jezika i književnosti, zahvaljujući III7 odjeljenju, imali smo priliku osjetiti atmosferu starog Vranja, „grada čočeka, meraka i sevdalinke, grada Bore Stankovića i Koštane“.
Ogledni čas na temu Stankovićevog romana „Nečista krv“ realiziran je interdisciplinarno, pa smo uživali u spoju vranjanske kulturne baštine, narodne igre i pjesme, monologa, recitacija i sjajnih naučnih analiza: književnokritičkih, lingvističkih, historijskih, socioloških i psiholoških.

Kao razrednica i predmetna profesorica izuzetno sam ponosna na svoje učenike, jer su i ovoga puta pokazali kolegijalnost, posvećenost radu, kreativnost, istraživačku znatiželju i kritičko razmišljanje.

Zahvaljujem se direktorici Senadi Salihović, pedagoginji Hasiji Dedović i socijalnoj radnici Ameli Muftić-Arapović na prisustvovanju času i na lijepim, motivirajućim riječima pohvale, upućenim mojim učenicima i meni.

Elma Mašnić-Šikalo, prof.

bos 5 BOS 1 BOS 2 BOS 4