Održane radionice za učenike o sekstingu

U okviru preventivnih aktivnosti koje se tiču digitalne sigurnosti i odgovornog ponašanja na internetu, održane su 3 radionice o sekstingu dana 19. 12. i 20. 12. 2023. u našoj školi sa učenicima IV-1, IV-2 i IV-5 odjeljenja. Ova interaktivna radionica je bila prilika da se otvoreno razgovara o temi koja je važna za svakog učenika jer su svakodnevno korisnici društvenih mreža na internetu. Učenici su imali priliku da se informiraju o posljedicama sekstinga na mentalno zdravlje, a fokus je stavljen i na važnost digitalne privatnosti, identificiranje rizičnih situacija i promoviranje odgovornog ponašanja na internetu.

Inače, naša škola već tri godine sudjeluje u projektu „Priroda i odrednice sekstinga među adolescentima i mladima: Kros – kulturalno istraživanje SextYouth“ u saradnji sa Odsjekom za psihologiju Filozofskog fakulteta UNSA i Odjelom za psihologiju Sveučilišta u Zadru, čiji je predstavnik g. Krešimir Prijatelj, po drugi put u proteklom periodu posjećivao našu školu i učenike vodio kroz ove preventivne radionce. Koordiniranje aktivnosti vezanih za navedeni projekt obavljala je školski pedagog, Hasija Dedović.