Održana Završna manifestacija povodom uspješno realizirane razmjene učenika Sarajevo- Tokio

U organizaciji Udruženja “Alumni Treće gimnazije Sarajevo“, 27.12.2023.godine u amfiteatru Treće gimnazije, održana je Završna manifestacija povodom uspješno realizirane razmjene učenika Sarajevo-Tokio.

Projektom je bila obuhvaćena razmjena učenika Treće sarajevske gimnazije i tokijske prestižne gimnazije “Kaichi Nihonbashi Gakuen“, realizirane u periodu od augusta do oktobra ove godine, s utvrđenim planom za nastavak saradnje već narednog ljeta.

Ovo je bila prilika da se dodijele zahvalnice onima koji su prepoznali značaj i pomogli realizaciju Projekta među kojima su gospodin Željko Komšić, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, gospodin Hasan Tanović, načelnik općine Novo Sarajevo, MOOKS s ministricom gospođom Naidom Hota Muminović i mnogi drugi.

Ovom prilikom se svim prisutnima obratio predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Željko Komšić, ukratko sumirajući svoje oduševljenje realizovanim projektom. Gospodin Komšić je istakao kako su obrazovanje, slobodan duh i otvorenost prema drugom i drugačijem, uz malo hrabrosti i sreće, najvažnije komponente ličnog uspjeha svakog pojedinca. Stoga je našim učenicima, i svim mladim ljudima, zaželio mnogo sreće, kako u narednim projektima, tako i u daljem obrazovanju i budućnosti, uz nadu da će upravo oni, kao generacija, preuzeti važne uloge u društvu i doprinijeti svojoj domovini i zajednicama u kojima žive.