Odbojkaški turnir

Tokom onlajn sedmice, 29. i 30. novembra, održan je školski odbojkaški turnir.

Organizovali su ga naši maturanti, Lamija Imamović i Ajdin Sadžak uz pomoć profesora sporta Suade Krezić, Zinaide Fejzić i Adema Bajrića, te Adnana Sofovića i Edina Merzića koji su pomogli u pripremanju sale. U turniru su učestvovali učenici iz 23 odjeljenja naše škole.

Iz svake generacije smo dobili po jednog pobjednika, koji su se na kraju takmičili za prvo mjesto na nivou škole. Među prvim razredima najbolji su bili učenici I2, dok su u drugim pobjedu odnijeli učenici II2.

U trećim razredima ubjedljivo su se isticali učenici III4, a među maturantima najbolji su se pokazali učenici IV4 razreda.

Utakmice su bile veoma zanimljive i napete, svi su pokazali veliku želju i borbu za pobjedu. U četvrtak, 2.12.2021. godine odigrale su se polufinalne utakmice, borba za treće mjesto te finale. Polufinalne utakmice između I2 i III4, te II2 i IV4 su bile veoma turbulentne i pune preokreta, ali je na kraju iskustvo presudilo te su prolazak u finale obezbijedili učenici III i IV razreda. Borbu za treće mjesto osvojili su učenici II2, a u finalu su učenici III4 savladali maturante i tako zaueli prvo mjesto nakon veoma zanimljive utakmice za sve gledatelje koja je završila rezultatom 2-0 u setovima (25-18 i 25-23).

Zahvaljujemo se svim učenicima na velikom odzivu i uloženom vremenu i trudu. Imali smo odlično organiziran turnir s kojim smo htjeli, osim takmičarskog duha, razviti kod učenika i strpljivost, borbenost i korektno podnošenje pobjede i poraza.