Odbojkaši Treće gimnazije izvrsni na Kantonalnom takmičenju

Dvorana “Goran Čengić” i ove godine odiše napetošću i vrvi od uzbuđenja od samog početka Kantonalnog takmičenja u odbojci koje je ove godine započelo 27. marta. Ovogodišnja manifestacija okuplja neke od najboljih odbojkaških ekipa u Kantonu Sarajevo kako bi se takmičile za zlatnu poziciju. Takmičenje će trajati do 7. aprila 2023. godine i obećava dosta uzbudljivih trenutaka kako navijačima tako i igračima.

Na parketu dvorane svoje vještine su odlučili pokazati i učenici koji čine odbojkaški tim naše škole. Treća gimnazija je u konkurenciji imala dvije ekipe, mušku i žensku ekipu. Muška ekipa je igrala u srijedu i četvrtak, ali nažalost ispala je iz takmičenja. Ipak, uspjeli su pobijediti u svom meču u srijedu protiv Srednje poslovne škole rezultatom 2-0. U četvrtak su igrali protiv Srednjoškolskog centra Hadžići i pobijedili sa istim rezultatom 2-0. Takmičenje su nažalost završili u petak porazom od 0-2 protiv Prve gimnazije.

S druge strane, ženska ekipa je odlično startovala na takmičenju. Djevojke su u ponedjeljak debitovale protiv “Richmond Park School” i pobijedile sa 2-0. U utorak su igrale protiv Srednje ugostiteljsko-turističke škole i također odnijele pobjedu sa 2-0 u setovima. Međutim, u četvrtak su se suočile sa teškim protivnikom, Petom gimnazijom, i izgubile sa 0-2.

Utakmice su se održavale različitim danima u sedmici, što je pružilo priliku učenicima da prate igru svojih prijatelja i kolega iz razreda.

Takmičenje se nastavlja do 7. aprila, a narednih dana očekujemo još uzbudljivih utakmica. Škole učesnice takmičenja odlučne su u pobjedi, a u preostalim utakmicama očekujemo žestoku konkurenciju. Bilo da ste ljubitelj odbojke ili jednostavno tražite neku uzbudljivu sportsku akciju, Kantonalno takmičenje u odbojci ne smijete propustiti.

Važno je izraziti zahvalnost našoj odbojkaškoj ekipi Treće gimnazije i profesorici Zinaidi Fejzić na uloženom trudu i predanosti u pripremama za Kantonalno takmičenje u odbojci. Pohvaljujemo njihov trud i zahvaljujemo se na podršci koju im je nesebično pružila energična i vesela publika. Učešće naših djevojaka i momaka na takmičenju odražava snagu i duh zajednice Treće gimnazije i želimo im sve najbolje na predstojećim takmičenjima.