Ocean Lava Montenegro

Ocean Lava Montenegro je triathlon takmičenje na svjetskom nivou. Održano je 26.09.2021. u dvije distance: half ironman i olympic. Iako je bilo mnogo prijavljenih,  na kraju je  učestvovalo samo 150 takmičara , zbog epidemiološke situacije. Takmičari  su dolazili iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Bugarske, Ukraine, Engleske, Njemačke,… Naš Džan Prašević,učenik IV5 odjeljenja, učestvovao je na olimpijskoj distanci, koja se sastoji od 1.5 km plivanja, 50km vožnje biciklom i 10 km trčanja. On je nastupio  kao najmlađi učesnik na cijelom takmičenju i kao najmlađi član  ekipe iz Bosne i Hercegovine. Na olimpijskoj distanci od 50. takmicara, koji su uspješno završili trku ,našao se na 20. mjestu, a u kategoriji od 18 do 29 godina  osvojio je 3. mjesto. Trku je završio za 3 sata i 24 minute (3:24:32). Ponosni smo na Džana i želimo mu što veće uspjehe na narednim takmičenjima.

 

Najnoviji članci

Kategorije