Obilježen Svjetski dan okoliša za Evropu

Jučer, 5.6.2013.godine, obilježen je Svjetski dan okoliša za Evropu. Regionalna kancelarija Programa Ujedinjenih nacija za okoliš je donijela odluku da Sarajevo, ove godine bude domaćin ove manifestacije. Tema ovogodišnjeg obilježavanja bila je posvećena otpadu hrane (food waste), a za cilj imala je uključiti proizvođače, tržišne centre, restorane i škole u ovu akciju. Učešće je uzela i Treća gimnazija.

Treća gimnazija je, također, sudjelovala u obilježavanju ovog dana. Prije svega, održana je prezentacija prvim razredima o reciklaži, sortiranju otpada i njenom značaju. Dok je u srijedu, 26.5. održan eko-kviz u kojem su pobijedile: Bašić Naida, Zulčić Tea, Šačić Džana. Dok se na jučerašnjoj završnici manifestacije, učenica Bašić Naida plasirala na II mjesto.