Obilježen Dan broja Pi u odjeljenjima III4 i IV6

Danas su se učenici III4 naše škole, zajedno sa profesoricom Aidom Burak, pridružili globalnom obilježavanju Dana broja π (pi). Pripremili su zanimljivu prezentaciju, zatim su rješavali osmosmjerku o broju π i na kraju su se počastili tortom.

Dan broja π (pi) obilježili su i učenici IV6 odjeljenja sa profesoricom matematike Azrom Kilim. Učenici su organizovali kreativne radionice kojima su prisustvovali učenici prvih razreda.

Odlične rezultate u memorijskom pamćenju broja pi, pravljenju pi trake, kahoot kvizu, historijskim i naučnim činjenicama ostvarili su svi učenici koji su sada proširili svoje znanje o broju pi.

Ovo je još jedan od uspješno ostvarenih projekata u našoj školi. Vidimo se ponovo, 14.3.2024. godine.