Obilježavanje Dana voda

U nizu aktivnosti koje provodimo povodom obillježavanja značajnih ekoloških datuma u namjeri da sačuvamo naš ugled Ekološke škole, tokom proljeća provodićemo različite aktivnosti, odnosno nastaviti sa započetim sadržajima i aktivnostima iz I polugodišta. Ovom prilikom vas podsjećamo na naš uspješno realizovan projektat „Energija, ekologija, budućnost“, o kojem smo vas ranije informisali.

Dana 22. 3. 2017. godine obilježili smo i Dan voda s projektom na koji smo u julu 2016. godne aplicirali u saradnji s Udruženjem „Eko-pro“ i Federealnim ministarstvom za okoliš i turizam. Povodom obilježavanja ovog značajnog datumaproveden je konkurs likovnih i literearnih radova učenika na temu „Voda vrijedi da se štedi“.Cilj nam je bio nastaviti razvijati ekološku svijest učenika, podsticati pozitivan odnos prema prirodnim resursima, a naročito prema vodi kao elementarnoj ljudskoj potrebi, te  podsitacati i navikavati učenike na štednju i zaštitu vode od zagađivanja i zloupotrebe.

Svečanom obilježavanju Dana voda,uz izložbu likovnih radova i čitanje literarnih radova, prisustvovale su i gospođa Lejla Šuman, predsjednica Regionalnog centra za zaštitu okoliša i gospođa Zineta Mujaković, predstavnica Federalnog ministarstva za okoliš i turizam. Ovom prilikom izvršena je primopredaja doniranih sredstava za školu, predviđenih projektom i to 30 česmi i 4 tuš-česme. Iste će se što prije postaviti i njima zamjeniti dotrajale koje „cure“, pa ćemo tako dati svoj doprinos štednji i racionalnoj potrošnji vode.

Najbolji učenički likovni radovi su radovi učenika I -3 razreda i to: Haris Begić, Nadir Dulić, Aida Hot i Ajša Osmanović. A najbolji literarni radovi učenica: Džane Pivač III-4,  Amine Huko II-3 i Dine Kurtalić I-6 nagrađenisu jednim LED TV-om za školu.

Pedagoginja,

Hasija Dedović, prof.