Novogodišnji paketići za učenike Edukacijskog centra Nova Kasaba

U periodu od 13. 12. do 21. 12. 2016. godine u Trećoj gimnaziji trajala je humanitarna akcija sakupljanja novčanih sredstava za pripremu novogodišnjih paktetića učenicima koji se žive u okolini Vlasenice i Srebrenice.

118 učenika s ovog područja Bosne i Hercegovine osnovnu školu pohađa u improviziranim učionicama Edukacijskog centra Nova Kasaba. Njihovi učenici su bili gosti naše škole 2014. godine, a dvije godine kasnije odlučili smo ponovo ostvariti kontakt s njima.  Tako smo posjetu njihovoj školi obavili  27.12.2016.godine u želji da ih razveselimo, družimo se i poklonimo paketiće svakom učeniku.

Kao iznenađenje priredili smo i prigodan zabavni program koji su izveli su učenici I -1 razreda,članovi školskog benda i plesne sekcije. U pratinji učenika bili sudirektorica škole, pedagogica, psiholog i rukovodilac nastavnom tehnikom.

Još jednom se zahvaljujemo svim učenicima, uposlenicima i partnerima škole bez čije pomoći i donacija ne bi bilo moguće provesti ovu aktivnost.

dsc_1186 dsc_1225 dsc_1273 dsc_1283 dsc_1380