“Nova akropola”

U organizaciji kulturne udrugepod nazivom “Nova akropola” održana je radionica u historijskommuzeju Bosne i Hercegovine, 19.11.2013. godine, sa početkom u 17 sati.Radionica je bila posvećena 2400. godišnjici osnuća Platonove Akademije kao prveatenske filozofske škole. Aktivni učesnici radionice su bili učenici srednjihškola iz Sarajeva, pod vodstvom volontera “Nove akropole”. Iz Trećegimnazije učesnici su bili : Sarah Krezić, Mervana Halilović, Iris Geko,Narudina Avdić, Kasja Jerlagić i Meho Kulovac. Prisutni su imali mogućnostmeđusobno razmijeniti shvatanja pojmova poput “ideala”,”težnji”, “idealizma”, te udruženim snagama, uz pomoćvolontera, ponuditi odgovore na postavljena pitanja na prethodno navedenu temu.