Nijedno dijete bez paketića

Humanitarno udruženje “Ruku na srce” i ove godine realizuje projekat “Nijedno dijete bez paketića” čiji je cilj obradovati mališane iz porodica u stanju socijalne potrebe.

Volonteri Udruženja godinama unazad grade bolju budućnost djeci i pomažu onima kojima je pomoć potrebna, a mi se vrlo rado pridružujemo takvim akcijama. Naša škola je pružila podršku aktuelnom projektu te smo pokrenuli akciju prikupljanja slatkiša, igračaka i školskog pribora. Bila je to prilika da naši učenici još jednom dokažu da je sreća najveća onda kada se dijeli i da smo najsretniji kada druge činimo takvima. Učenici Treće gimnazije uvijek se priključuju pričama poput ove jer humanost oplemenjuje čovjekovu dušu i čini ga zahvalnim na svemu što ima. Najljepša stvar na svijetu je pomagati drugima i djelovati iz srca. Nerijetko nismo ni svjesni da naše malo nekome može uljepšati život i donijeti novu nadu. Ponosni smo na naše učenike koji su paketiće ispunili djelićima svoje sreće i pomogli volonterima Udruženja da izmame mnogo dječijih osmijeha.

“Šta ćeš ti staviti u paketić?”, pitanje je koje se često čuje ovih dana na hodnicima naše škole. Sjećajući se radosti koju donose novogodišnji pokloni, učenici I-4 i II-2 razreda su na časovima odjeljenske zajednice zajedničkim snagama pripremili paketiće te na taj način doprinijeli ideji da nijedno dijete ne ostane bez paketića. Zahvaljujemo se i svim ostalim učenicima koji su učestvovali u akciji. “Ne možemo promijeniti svijet, ali nekad je I sasvim malo dovoljno da nečiji svijet učinimo ljepšim.”, volonteri Uduženja “Ruku na srce”.

Amina Bahtanović, II-2