Nastup Muzičke sekcije Treće gimnazije u Parlamentarnoj skupštini BiH

Povodom obilježavanja Sedmice ljudskih prava, Mreža za izgradnju mira u saradnji sa Koalicijom za borbu protiv govora mržnje i zločina iz mržnje, pozvala nas je na svečano obilježavanje Međunarodnog dana ljudskih prava po sloganom “Koliko si slobodan/na”?
U velikoj sali Parlamentarne skupštine BiH 09.12.2016. nastupili su učenici Muzičke sekcije ( hor i orkestar) sa kompozicijom  “Oda radosti”L.van Beethovena, i tako poslali poruke: mira, ljubavi, slobode,tolerancije, a protiv mržnje i zločina.
Učesnici na svečanom obilježavanju su bili učenici/ce srednjih i osnovnih škola BiH, jer je ovogodišnji Međunarodni dan ljudskih prava bio posvećen njima. Naravno toj svečanosti su se pridružili predstavnici domaćih i međunarodnih zajednica i udruženja civilnih društava. Zahvaljujemo se direktorici Senadi Salihović na podršci  koju nam je pružila svojim prisustvom.
screenshot_2016-12-21-21-47-46-1 screenshot_2016-12-21-21-47-29-1 screenshot_2016-12-21-21-47-38-1