Naši učenici se plasirali u finale debatnog takmičenja

U organizaciji Udruženja izbornih zvaničnika BiH, u srijedu, 7.12.2016. godine, održano je debatno takmičenje gdje su članovi debatne i sekcije Civitas predstavljali našu školu sa profesorima Ljiljanom Nikolić – Kovačević i Igorom Smiljanićem. Naši učenici su prošli dva kruga takmičenja i osigurali sebi mjesto u finalu. Finale će se održati krajem decembra iste godine u Parlamentu BiH.

Našu školu predstavljaju učenici trećih razreda: Luka Đopa,  Ajša Hadžić, Ana Sužnjević, Amela Kuloglija, Andrej Bačić, Nikolina Pušić, Ema Živadinović, Iris Gudelj, Lejla Hodžić, Edina Zeba, Belma Đono i Ema Mašnić.
Cilj takmičenja je da se kod mladih ljudi aktivira kritičko razmišljanje i povećaju njihovi interesi u javnom životu te ojača međusobno razumijevanje i tolerancija.
received_1087769708015446