Naše učenice igraju u predstavi ”Sumnjivi autobus”

U petak, petak, 1. 6. 2018. godine, u Bosanskom kulturnom centru premijerno je izvedena predstva ”Sumnjivi autobus”, koja je rađena prema motivima ”Stilskih vježbi” Raymonda Queneaua. Glavni akteri bili su polaznici Škole glume, među kojima su bile i učenice Treće gimnazije Sarajevo Anela Coković i Selma Zuko.

Mladi glumci istraživali su ne samo likove koje je oslikao Qeneauo, nego su kreirali i svoje, originalne karaktere koje su oživjeli kroz radost pozorišne igre i pokazali koje su sve scenske vještine do sada savladali.

Rediteljica predstave je Asja  Pavlović, a u predstavi igraju: Lejla Medinić, Sayra Lemeš, Selma Nišić, Selma Zukić, Anela Coković, Hena Brkić, Sara Špirić i Irfan Salković.

Svoje monologe napisali su: Anela Coković, Hena Brkić i Sayra Lemeš.

Ovaj kulturno-edukacijski program pokrenuo je BKC Sarajevo 2017. godine

Najnoviji članci

Kategorije