Naše nebo izvrsnosti

Izvrsni učenici i njihovi nastavnici/mentori JU Treća gimnazija Sarajevo imali su priliku 7. juna 2024. godine prisustvovati Svečanoj ceremoniji „Naše nebo izvrsnosti“.

Na ceremoniji su dodijeljene diplome za najuspješnije učenike, zahvalnice nastavnicima i školama domaćinima koje su organizovale takmičenja, revije i smotre, u školskoj 2023/24. godini na području Kantona Sarajevo, a u organizaciji Ministarsva za odgoj i obrazovanje i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo.

JU Treća gimnazija je mjesto koje pruža učenicima da pokažu svoj puni potencijal, talente i znanje. Pored navedenog, naši učenici razvijaju i njeguju humanost, odvažnost, umjerenost i pravednost.

U toku školske 2023/24. godine naši učenici učestvovali su na mnogobrojnim takmičenjima iz raznih oblasti i osvojili zapažene rezultate na koje smo izuzetno ponosni. JU Treća gimnazija je uvijek bila jedna od domaćina sprovođenja takmičenja kao i mjesto koje će pružiti punu podršku našim pametnim i marljivim učenicima.