Naš rad i aktivnosti tokom januara

Tokom zimskog raspusta za učenike naši nastavnici, stručni saradnici i rukovodstvo škole su bili okupirani brojnim obavezama i aktivno se pripremali za II polugodište, u nadi da ćemo se uskoro vidjeti s učenicima koji već dugo nisu bili u školskim prostorijama.

Nakon održane sjednice Nastavničkog vijeća možemo biti veoma zadovoljni i sretni da smo na kraju I polugodišta postigli srednju ocjenu uspjeha u učenju na nivou škole 4,55. Čestitamo svim učenicima, njihovim roditeljima i našim nastavnicima na ovom odličnom rezultatu.

Tokom januara smo organizirali rad u školi u manjim grupama poštujući zdravstveno-epidemiološke mjere. Radilo se na uređenju školskog prostora, opremali se i čistili kabineti i predkabineti,  popravljala i nabavljala nastavna sredstva i oprema, sve kako bi spremni dočekali naše učenike u II polugodštu, iako ne možemo biti sigurni po kojm modelu će biti realizirana nastava. Planom i programom stručnog usavršavanja za šk. 202/21. god.  naši nastavnici i stručni saradnici su se nastavili educirati, održavati sastanke i razmjenjivati iskustva.

U ponedjeljak, 11.1.2021. održani su sastanci svih školskih Stručnih aktiva, a tema sastanaka je bila evaluacija online nastave, razmjena iskustava i ovladavanje dodatnim vještinama korištenja svih alata na našoj edukativnoj platformi. Osim toga prof. Sedžida Hadžić  je održala edukaciju za nastavnike „Propitivanje u Trećoj gimnaziji“.

U utorak, 12.1.2021. održana je edukacija za upotrebu pametne table – učestvovalo je 10 nastavnika koji su početkom septembra su bili uključeni u edukaciju, razmjenjena su iskustava i urađeni prijedlozi za upotrebu u II polugodištu. Odgovorna osoba  za ovu aktivnost bio je Esad Karahodžić, prof. Pošto smo dobili još jednu pametnu tablu, kao dio opreme za realiziranje projekta TABLA, održana je još jedna edukacija isti dan, a za naše nastavnike koji će realizirati STEAM nastavu,  odgovorne osobe su bili:  Aida Ražanica, prof. i Sead Čolaković, prof.

U srijedu, 13.1.2021. predstavnici firme IMTEC su održali edukaciju za rukovanje pametnom tablom koja je postavljena u kabinetu biologije. Pored toga isti dan je održano i upoznavanje svih nastavnika sa novim školskim projektom TABLA, a koordinator tog projekta je Mevludin Maličević, prof.

U četvrtak, 14.1.2012. održane su 2 edukacije za razrednike i nastavnike po grupama, a vezano za primjenu E-dnevnika jer u II polugodištu ulazimo u ovaj pilot projekt, školski koordinator za E-dnevnik je Admir Demir, prof.

Osim edukacija i sastanka planirane su i ove aktivnosti, te vas s istim upoznajemo:

• Profesori Mevludin Maličević i Sanida Nuhanović će sa učenicima u januaru raditi na promotivnom videu za Treću gimnaziju.
  • Mentori su dogovoriti termine za konsultacije u januaru za izradu maturskih radova.
  • Harisa Polutan Nišić je sa ostalim IT profesorima organizirala i provela ŠKOLU ROBOTIKE za učenike 18. 19. i 20. 1. 2021.
  • Voditelji sekcija i dodatne nastave organiziraju i provode pripreme učenika za kantonalna takmičenja.
  • Sastanak Tima za DKU sa pedagoginjom Hasijom Dedović bit će održan dogovoru sa supervizorima za II i III razrede.
  • Formiran je i tim za obilježavanje Dana škole u sastavu: Dedović Hasija, Ugljanin Nihada, Mešić Selma, Kamenica Aida, Salihović Sanja, Ražanica Aida, Elma Mašnić-Šikalo, Poturović Džemaludin,  Nuhanović  Sanida koji će u narednom periodu raditi na pripremama.