Naš prvi izlet u Haliloviće

Neki kažu da godina, pogotovo školska brzo prođe, ali nama 2020/21 nije tako brzo prošla. Već duže vremena izolovani jedni od drugih, teško nam je pala prva godina srednje škole. Žudimo za upoznavanjem jedni drugih ali i same Treće gimnazije, osoblja, profesora i ambijenta. Kao nova generacija Treće, iako smo bili uskraćeni srednjoškolskog osjećaja već godinu dana, to nas nije spriječilo da se sastanemo i upoznamo. Otišli smo na izlet na prijedlog nekolicine roditelja iza kojih smo stajali, spremni da doprinesemo našim odnosima koji će nas pratiti kroz čitav život. Svjesni epidemiološke situacije, poštovali smo sve mjere , ali se i uprkos tome doista zabavili. Jednom razredu koji se još nije upoznao ovo je mnogo značilo i ovom malom incijativom smo odlučili da ćemo to još nekoliko puta ponoviti. Nadamo se da ćemo sve ovo nekada moći nazvati lošim iskustvom i lošom godinom koju smo ostavili iza sebe, te da je sve ovo bio loš početak koji zahtijeva dobar kraj.

Selma Macić, I3