Nagrađena fotografija „Usudi se progovoriti“

Na poziv Mreže za izgradnju mira, a u okviru četverogodišnjeg projekta PRO-Budućnost Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), proveden je  konkurs za najbolje fotografije za osnovne i srednje škole iz cijele Bosne i Hercegovine.

Konkurs je trajao do 25. 2. 2017. godine, a na isti je stiglo 144 prijave sa više od 400 fotografija. Takmičenje je bilo posvećeno ženskim ljudskim pravima, a neke od ponuđenih tema su bile: ravnopravnost spolova, nenasilje, nasilje u porodici, žene i mir, ženska radna prava, marginalizovane grupe (porodilje, samohrane majke, osobe sa invaliditetom).
Krtiterijumi koji su se ocjenjivali su: usklađenost sa temom, umjetnički dojam i tehnički kvalitet.
Na navedenom konkursu i među jakom konkurencijom, 3. mjesto osvojila je naša učenica Meliha Kovač, III-3 odjeljenja za fotografiju „Usudi se progovoriti“.

Pedagoginja škole,

Hasija Dedović, prof.