Memorijalni turnir “Nikša”

Memorijalni turnir “Nikša” je sportski događaj organiziran u sjećanje na prof. sporta Prve bošnjačke gimnazije Mersuda Nikšića.

U četvrtak, 16.3.2023. godine, naša škola je, kao i prethodnih godina, bila dio ovog turnira. Turnir je započeo u 8 sati utakmicama košarkaških ekipa. Košarkaši naše škole su imali snažan natjecateljski, ali i timski duh. Započeli su pobjedom protiv Srednje ekonomske škole rezultatom 70:20. Nakon toga uslijedila je utakmica protiv Srednje ugostiteljsko-turističke škole gdje su ostvarili pobjedu sa razlikom 55:25. Plasirajući se u naredni krug i pobjedom nad Prvom bošnjačkom gimnazijom, ostvarili su plasman u finale.

Finalna utakmica protiv Prve gimnazije je prošla napeto. U prvom dijelu košarkaši Prve gimnazije su bili u vodstvu. Na kraju naš tim se uspio vratiti te osvojiti prvo mjesto s razlikom 38:29.

Pitali smo kapitena školskog košarkaškog tima da podijeli sa nama svoje utiske.

“Prije svega, želim se zahvaliti organizatorima što su nas pozvali da budemo dio memorijalnog turnira. Dokazali smo koliko smo sposobni i uigrani, svaku utakmicu do finala smo pobijedili sa izuzetnim rezultatima. Ponosan sam također na sve suigrače, od prvog do dvanaestog igrača, jer je svako dao svoj doprinos. Kada je u pitanju finale, na samom početku bilo je nekoliko padova, čak smo gubili na poluvremenu. Uspjeli smo posložiti karte i preokretom pobijediti Prvu gimnaziju. Zahvaljujemo se profesoru Ademu Bajriću što je vodio ekipu i nadamo se da će sljedeće godine opet biti održan ovaj turnir i pružiti novim generacijama priliku za igranje. Naravno, hvala i učenicima Treće gimnazije koji su bili tu kao velika podrška.” -Logan Mioč

Naravno, moramo spomenuti i izuzetne rezultate naših učenika koji su nas predstavljali u šahu i stolnom tenisu. Naime, Husein Butković je pobjedom u četvrtom kolu osvojio drugo mjesto na turniru šaha, a Amina Cakić treće mjesto. Učenici Emir Salčinović i Eman Alihodžić zauzeli su prvo i drugo mjesto u stolnom tenisu.

Ženski odbojkaški tim je odigrao nekoliko utakmica, no nažalost nisu se uspjele plasirati u finale.

Unatoč tome, turnir je pružio priliku za druženje i povezivanje ljudi u našoj srednjoškolskoj zajednici. Mnogi gledatelji su se okupili kako bi podržali svoje ekipe, a neki su iskoristili ovu priliku za upoznavanje novih ljudi i razmjenu iskustava.

Organizatori turnira su izrazili veliko zadovoljstvo odazivom te su istaknuli da je ovakav događaj od izuzetne važnosti za promicanje sportskog duha i zajedništva. Neka ovakvi događaji budu inspiracija za daljnje aktivnosti koje će poticati sportski duh i zajedništvo među ljudima.

Novinar: Nerina Čengić

Fotograf: Medina Bihorac