MEĐUNARODNI DAN PORODICE

Međunarodni dan porodice obilježava se 15. maja, od 1993. godine Generalna skupština Ujedinjenih nacija proglasila je 15. maj za dan porodice i na taj način istakla njenu važnost.

Na času Odjeljenske zajednice, učenici II-2 razreda, zajedno sa socijalnom radnicom,

Amelom Muftić – Arapović obilježili su Međunarodni dan porodice. Cilj predavanja je bio afirmacija porodice, odnosno isticanje porodice kao bitne osnove svake zajednice i svakog društva, kao i važnost porodičnih vrijednosti. Razgovaralo se o zdravim porodičnim odnosima, povezanosti članova porodice , kao i otvorenoj i slobodnoj komunikaciji, te negativnim i štetnim uticajima na porodicu i porodične vrijednosti.  Potrebno je što prije podići svijest o važnosti i značaju porodice, tako što će svaki član u svojoj porodici dati svoj doprinos kako bi se izgradila ,,zdrava” porodica i okruženje u kojem uvijek postoji ljubav, toplina, podrška, pravičnost, kako bi se djeca, odnosno mladi ljudi formirali u stabilne i uspješne ljude.

Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica