Međunarodni dan mira

Članovi sekcije „Klub kritičkog mišljenja“ iz JU Treća gimnazija – Sarajevo, uzeli su učešće na mirovniom događaju „NO WARS NO VIOLENCE“ koji se održao u prostorijama Dječije kuće – Grbavica, povodom obilježavanja Međunarodnog dana mira, 21. 09. 2022. godine, u zajedničkoj organizaciji  forumZFD u BiH, Udruženja Mreža za izgradnju mira i Centra za mirovno obrazovanje UNSA – FF.

 Međunarodni dan mira utemljelila je Generalna skupština Ujedinjenih naroda 1981. godine u svrhu obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, a tim povodom mi danas prezentiramo mirovni aktivizam mladih u lokalnim zajednicama širom Bosne i Hercegovine

Učenici su kreirali specijalni poster koji je bio dio izložbe povodom aktivizma mladih u vezi mirovnih aktivnosti.

Učenice koje su bile dio projekta: Ela Baljo, Delila Subašić, Irma Babić, Emina Junuzović,  Mona Omeragić, Hana Džananović, Aiša Bečić i Zerina Pandža.

Voditelj sekcije: Đuldina Kurtović, prof.filozofije i sociologije

Poster je objavljen i na stranici Udruženja Mreže za izgradnju mira.

Najnoviji članci

Kategorije