Međunarodni dan filozofije

Četvrtak, 16.11.2023.

Svakog zadnjeg četvrtka u mjesecu novembru obilježava se “Međunarodni dan filozofije”. Članovi Kluba kritičkog mišljenja/Debatnog kluba ovaj dan obilježili su poznatim mislima odabranih filozofa.

Odabrani su bili njemački filozof Immanuel Kant i kineski filozof Lao Tse. Dok Kantovu filozofiju krasi ideja vječnog mira, Lao Tse zastupa harmoniju života i svijeta. Učenici su na ovaj način željeli ukazati na to da, ma s koje strane svijeta dolazili, filozofske vrijednosti trebaju biti univerzalne vrijednosti svakog pojedinca koji korača stazom kosmopolitizma (svjetskog građanstva). Mir unutar svakog pojedinca jedan je od preduslova za mir u zajednici.

Zahvaljujemo se članovima Kluba, posebno Mihaeli Jerkić i Tariku Čustoviću koji su odabrali i uredili tekstove.

Voditeljica Kluba: Đuldina Kurtović, prof.

Najnoviji članci

Kategorije