Medienakademie

Završen je prvi dan Medijske akademije za djevojke (Medienakademie für Mädchen) na kojoj u pratnji svojih profesorica njemačkog jezika učestvuje 8 učenica DSD programa naše škole: Jerkić Mihaela IV6, Alibalić Iman III4, Gicić Amina III4, Tabaković Emina III4, Alibalić Hena III6, Pleh Ilma II2, Čolić Ela II6 i Suliman Hassan Lina II6.

Vrlo smo sretni da naše učenice imaju priliku da sa svojim vršnjakinjama iz Prve gimnazije Sarajevo i Gimnazije iz Brčkog, a pod vodstvom iskusnih lokalnih i trenerica iz Njemačke usvajaju interesantne sadržaje iz medijske pedagogije i razvijaju svoju medijsku kompetenciju. Priliku za učešće u ovom značajnom programu dobili smo preko partnera naše škole i DSD programa u našoj školi, prije svega ZfA, Bundesverwatungsamt, GIZ, Deutsche Zusammenarbeit, Pasch.net

Današnji dan je bio ispunjen raznovrsnim, veoma zanimljivim i korisnim aktivnostima u kojima su naše učenice uživale i radujemo se nastavku i daljim aktivnostima planiranim za naredna dva dana, kao i sa nastavkom aktivnosti u našoj školi, gdje će učesnice Akademije u svojstvu multiplikatorica prenijeti na svoje kolegice i kolege u odjeljenjima sve ono što su imale priliku saznati i iskusiti tokom tri dana aktivnog učešća na Akademiji.