Medien Camp

U periodu od 29. novembra do 2. decembra 2023. godine, učenice Hena Alibalić, Lina Suliman Hassan i Ela Čolić, koje nastavu njemačkog jezika pohađaju po naprednom DSD programu za Njemačku jezičnu diplomu, pohađale su Medijsku akademiju za učenice, održanu u Centrali za njemačko školstvo u inostranstvu ZfA u Berlinu uz podršku Društva za međunarodnu saradnju SR Njemačke GIZ i Ministartsva spoljnih poslova SR Njemačke Auswärtiges Amt.Iskustvo stečeno na Medijskoj akademiji s nama je podijelila učenica II-6, Lina Suliman Hassan:”Berlin, nezaboravan grad, možda bolje reći svijet za sebe, pružio nam je novo iskustvo. Proširile smo vokabular njemačkog jezika, ali i znanje o drugim državama u svijetu. Učestvovale smo u projektu Medien akademi zajedno sa djevojkama iz još 7 država. Svakodnevno smo vodile diskusije i razgovore o našoj sigurnosti, pouzdanosti i generalno o upotrebi medija. Edukatori su nas maksimalno poticali na osmišljavanje naših rješenja i ideja. Stečeno znanje namjeravamo podijeliti sa što više učenica i učenika u našoj, a vjerovatno i u drugim školama. Ovaj projekat, zaista, potaknuo je u nama još veću želju i inspiraciju za vannastavne aktivnosti i općenito želju za radom na sebi. Također smo neizmjerno zahvalne na podršci koju nam je pružila uprava škole, naši profesori i to posebno profesorice njemačkog jezika.”