Manifestacija “Selam, ya Resulallah”

Dana 13.10.2023.godine u Multimedijalnoj Sali Opštine Novi Grad, u okviru manifestacije Dani o Allahovom poslaniku “Selam, ya Resulallah”, realizovan je program za srednjoškolce pod nazivom “Poslanik kao milost”.

Na ovom značajnom događaju, našu školu predstavile su učenice IV-6 razreda koje su na veoma kreativan način prikazale kako nam poslanik Muhammed a.s. može biti uzor danas. Ilahiju “Gel gor beni” izvela je Hadidže Akan, u pratnji Hane Behram, Tarika Tvrtkovića i Vedada Mutapčića. Svoju kreativnost i umjetnički izraz pripremili su i prikazali uz mentorstvo profesorice Esade Grabus.

Cilj ovog programa je napominjanje na vrijednosti empatije i doprinosa mladih izgradnji kvalitetnog društva i zajednice.