Manifestacija „Dani jezika i književnosti“

Dana 8.6.2023. godine u večernjim satima je u Zemaljskom muzeju priređena Manifestacija „Dani jezika i književnosti“ u organizaciji Udruženja nastavnika i profesora osnovnih i srednjih škola Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti Kantona Sarajevo.

Cilj Manifestacije jeste očuvanje književnosti naroda BiH i podsjećanje na važnost očuvanja maternjeg jezika.

Našu školu su predstavljali učenici Ajla Sijerčić, Dženita Podžić, Dina Babačić, Amina Smječanin, Adna Pašović, Faris Džebo i Hasan Kraljić, a recitovali su stihove jednog od najpoznatijih bosanskohercegovačkih pjesnika Abdulaha Sidrana. Učenike je pripremala profesorica Vildana Ćelović.

Zahvaljujemo se Udruženju na pozivu i nadamo da će ova Manifestacija postati tradicija na kraju nastavne godine.