Ljetni kamp “Bez Interneta”

Kantonalna javna ustanova “Porodično savjetovalište” uz finansijsku pomoć Općine Centar, od 16. do 18. jula 2018. godine organizovala je na Igmanu u domu “Čavle” ljetni kamp “Bez Interneta” kojem je prisustvovao i naš učenik Tarik Jelačić.

Kamp je imao nekoliko ciljeva, a pored sprečavanja ovisničkih ponašanja i promocije zdravih stilova zivota, cilj je bio razviti socijalne vještine učesnika, ali i razbiti predrasude između učenika srednjih škola, jer je kampu prisustvao 21 učesnik iz različitih škola Kantona Sarajevo, a svi su dobili priliku prezentovati svoju srednju školu.

Na kampu su imali razne radionice kojima su demonstrirane ideje koje su prenesene na učesnike, a ono što ostaje upečatljivo sa kampa je razvijanje svijesti o zajedništvu i timskom duhu, razvoj sposobnosti za saradnju. Tokom kampa bilo je prostora da testiraju sebe koliko su spremni za sve to i koliko su zapravo asertivne ličnosti i kako to postati. Za njih je kamp bio izazov, a za takvo iskustvo zahvale idu Porodičnom savjetovalistu za organizaciju i Trećoj gimnaziji za podržavanje projekta.