Kvalitetno obrazovanje za sve

U okviru projekta „Kvalitetno obrazovanje za sve“ u četvrtak i petak, 30.09. i 01.10. naša škola učestvovala na radionicama organizovanim od strane Step by Step organizacije. Naša profesorica Sedžida Hadžić, te učenice Kanita Obhođaš i Ajna Đapo predstavljale su našu školu i prisustvovale radionicama čiji je osnovni cilj bio potaknuti učenike, ali i profesore na važnost kritičkog mišljenja na redovnoj nastavi u školama, ali i u svim životnim sferama. Dvodnevni trening na Igmanu im je pored brojnih stečenih poznanstava, zasigurno proširio vidike i u polju razumijevanja kritičkog mišljenja, te vrijednosti koje svi mi posjedujemo.
Profesorica, ali i učenice su se pripremale i slušale za ono što tek slijedi i u našoj školi, a to je osnivanje kluba kritičkog mišljenja! Radujemo se što će naša škola uskoro biti bogatija za još jedan veliki projekt, te stoga profesorici, ali i učenicama želimo mnogo sreće u nastavku rada i osnivanju već spomenutog kluba!

Tekst pripremila: Kanita Obhodžaš