„Kurzgeschichte“

Naša škola obogaćena je još jednim u nizu iznimno produktivnih i efikasnih projekata čija je dvomjesečna realizacija uspješno okončana i prezentirana 25.4.2018.

Projekat pod nazivom „Kurzgeschichte“ vođen je u sklopu nastave njemačkog jezika, a u njegovom ostvarivanju učestvovale su, uz pomoć Lise Cernohorsky, učenice I-6 odjeljenja. Priča o Bošku i Admiri kao simbolu opkoljenog grada Sarajeva, te simbolu iskrene ljubavi i ljudskosti bila je glavna tema naše priče. Odletjevši na krilima mašte, učenice su uspjele osmisliti i dočarati pogled na ovu tragičnu ljubavnu priču, ali sa drugačijim, sretnim ishodom događaja.

Zahvaljujemo se Lisi na ukazanom strpljenju i pomoći, a nadamo se da je zanimljiv rad i korisno provedeno vrijeme motivirao ostatak odjeljenja, te u skorijoj budućnosti priželjkujemo realizaciju i ostvarivanje projekata slične namjene.

Zana Kapetanović I-6