Košarkaški turnir “Sketch Street Basketall 2018”

U periodu od 15. do 17. septembra, na platou ispred BBI centra, održan  je turnir u uličnoj košarci “Sketch Street Basketball 2018”. Na turniru je učestvovalo preko šezdeset ekipa, od kojih su dvije iz naše škole.

Naša mlađa ekipa u kategoriji do 2. razreda srednjih škola (u sastavu Đip Faris, Trbonja Timur, Junuzović Mirza i Pašalić Ismail) odigrala je šest utakmica. U prvom kolu naša ekipa je savladala KŠC Mejtaš rezultatom 15-0, dok su u drugom kolu bili bolji od Srednje ugostiteljsko-turističke škole sa rezultatom 15-4. U utakmici trećeg kola naši momci bili su bolji od Gazi Husref-begove medrese i rezultatom 11-5 plasirali se u četvrt finale. Njihov naredni protivnik je bila Gimnazija Obala. Zahvaljujući velikom trudu i fantastičnoj igri, naša ekipa je savladala Gimnaziju Obala rezultatom 14-12 i tako se plasirala u polufinale. U polufinalu Treća gimnazija je savladala ekipu Pete gimnazije rezultatom 15-9 i tako došla do finala. U finalnoj utakmici njihov protivnik je bio ekipa Prve gimnazije.  Nažalost  naša ekipa je izgubila rezultatom 14-3, iako su na svojoj strani imali neosporan i veći kvalitet, te tako završili turnir kao drugoplasirani.

Naša starija ekipa u kategoriji do 4. razreda srednjih škola (u sastavu Osmanspahić Emir, Salić Kerim, Bajramović Amar i Kukuruzović Haris) je odigrala četiri utakmice. U prvom kolu su pobijedili ekipu iz Gimnazije Obala rezultatom 9-5, a u drugom kolu bili su bolji od ekipe Srednje medicinske škole i sa rezultatom 14-10 došli do polufinala. U polufinalu njihov protivnik je bila druga ekipa Gimnazije Obala, i pobjedivši njih rezultatom 11-6,  plasirali su se finale. Uprkos velikom trudu i borbi na terenu naši momci su savladani od strane Srednje ekonomske škole, te su tako osvojili drugo mjesto na ovom turniru.

Čestitamo našim momcima i želimo im mnogo uspjeha u narednim takmičenjima!

Amina Huko, IV-6