KONKURS ZA UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED

Konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola s područja KS za školsku 2024/2025. godinu objavljen na službenoj stranici resornog ministarstva i u dnevnim novinama, 19.6.2024. godine

(Dokument uprilogu – broj: 11-11-05/02-34-52481-34/23 od 19.06.2024. godine).

Shodno Odluci resornog ministarstva broj 11-05-34-4383-3/24 od 29.5.2024. godine Konkurs ostaje otvoren do 27.6.2024. godine. Po okončanju Konkursa, a prema istoj Odluci objavljuju se Rang liste učenika koji su primljeni u srednju školu isti dan.

(Dokument u prilogu)

Predaja dokumentacije za upis u srednje škole za učenike koji su upisani u prvom konkursnom roku shodno gore navedenoj Odluci planirana je u petak, 28.6.2024. i u ponedjeljak, 01.7.2024. godine u prostorijama JU Treća gimnazija Sarajevo, Vilsonovo šetalište 16 u periodu od 900 do 1400 sati.

Dokumentacija potrebna za upis u nastavku:

Izvod iz Konkursa:

„Član 18. (Sadržaj prijave za upis)

(1) Nakon završetka konkursne procedure i objave konačne rang liste kandidat je dužan u prostorijama škole, prema rasporedu kojeg donosi škola, najkasnije četiri dana od dana objavljivanja rezultata on-line upisa predati sljedeće dokumente:

a) prijavu za upis;

b) izvod iz matične knjige rođenih – ovjerena kopija;

c) svjedodžbu o završenoj osnovnoj školi – original;

d) uvjerenje o uspjehu učenika u VI, VII i VIII razredu osnovne škole – original;

e) uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi – original i

f) drugu dokumentaciju relevantnu za utvrđivanje broja ostvarenih bodova po kriterijima iz čl. 12., 13. i 14. ove odluke.

(2) Prijava za upis se štampa iz Informacionog sistema EMIS na osnovu konačne rang liste i dokaz je da je kandidat ostvario pravo upisa u određenu školu. „

Napomena: Štampanje Prijave za upis biće omogućeno u prostorijama škole za sve one koji nisu u mogućnosti štampati istu.

Pored gore navedenog obavljen je i Javni poziv za dodjelu stipendija za talentovane/nadarene učenike koj ise upisuju u prvi razred srednje škole – javne ustanove, u KS u školskoj 2024/2025. godini.

(Dokument u prilogu)

DSD

Učenici zainteresirani za pohađanje DSD programa u našoj školi trebaju obavezno prilikom predaje dokumenata da se pismeno izjasne da žele da upišu ovaj program. Prijavljeni učenici pristupaju pismenom i usmenom testiranju za pristup programu. Učenici koji su učestvovali na kantonalnom takmičenju iz njemačkog jezika nisu obavezni da pristupe testiranju i primaju se odmah u DSD program.

Pismeni dio testiranja održat će se 01.7.2024. godine od 14 do 15 sati. Molimo učenike da se okupe u auli škole, tu će ih prof. njemačkog jezika prozvati i uputiti u kabinet u kome će se provesti pismeno testiranje.

Usmeni dio testiranja (intervju) za učenike koji su postigli zadovoljavajuće rezultate na pismenom dijelu održat će se 02.7.2024.g. od 9 sati.

Za sve dodatne informacije i upite slobodno nas kontaktirajte putem e-maila:

info@treca-gimnazija.edu.ba

S poštovanjem,