Kol’ko smijeha, tol’ko muzike

Dok su nad našim Sarajevom vejale prve pahulje snijega, naša Dramska sekcija zajedno sa školskim bendom je predstavljala svoj prvi projekat pod nazivom Kol’ko smijeha, tol’ko muzike. U prohladnim večernjim satima ove srijede, prvi smijeh u amfiteatru prolomio se za vrijeme prve predstave Indiferentnost mlađe čeljadi. Učenice su publiku zagrijale smijehom prikazujući nam sliku jedne prosječne bosanskohercegovačke porodice. Česte pojmove i fraze koje koristimo definirale su Zerina Omerbašić i Hana Salom dok su svima nam poznate situacije iz naših domova glumile Sumeja Čoko, Hana Rovčanin, Arijana Vereget, Ema Selimović, Adla Veljović i Amina Mahmutagić. Nakon smijeha slijedio je Kontrapunkt sa izvedbom pjesme Cesarica.

U nastavku projekta, publiku su oraspoložile učenice trećeg razreda Ajša Osmanović i Arijana Vereget glumeći predstavu Kol’ko guliš. Svoj talenat su učenice pokazale glumeći dvije zatvorenice Kazneno-popravnog doma Zenica, a nakon još jedne odlične predstave i glume, publiku u amfiteatru je bend počastio još jednom muzičkom izvedbom i to pjesme Glavo luda.

Članice Dramske sekcije nisu dozvolile da publiku u umornim večernjim satima tog radnog dana ponese pospanost. Sljedeća na redu je bila predstava pod imenom Šalteruša u izvedbi učenica Hane Rovčanin i Aide Hot. Učenice trećeg razreda su još jednom oduševile publiku svojim talentom za glumu prikazujući svakodnevnu situaciju kojoj nerijetko prisustvujemo čekajući u redu u javnim ustanovama. Na pauzi između dvije predstave, Kontrapunkt je publiku prisjetio na još jednu ljubavnu pjesmu Prljavog kazališta – Marina.

Završnicu večeru je nosila Aida Hot sa svojom stand-up tačkom Može zadnja – ima izać’. Izuzetno talentirana Aida Hot je na šaljiv i izuzetno slikovit način opisala svoj put tramvajem od kuće do škole. Projekat su zatvorili članovi benda izvedbama pjesama Sve nas cure čekaju i Predaj se srce.

Publika je amfiteatar napustila u odličnom raspoloženju, a Vilsonovim šetalištem se još neko vrijeme mogao čuti smijeh publike dok su citirali i imitirali njima omiljene replike i dijelove ovog projekta.

Sve čestitke učenicama Dramske sekcije te članovima benda Kontrapunkt. Posebna čestitka i veliko hvala voditeljici sekcije, profesorici Amili Huseinbašić, na pripremi projekta kojeg će publika zasigurno dugo vremena pamtiti.

Meliha Kasapović, III-5

Foto: Amra Koldžić (II-4)