“Ko smo kroz spomenike”

U petak, 5.4.2024.godine, u našoj školi upriličena je školska izložba o srednjovjekovnoj Bosni pod nazivom “Ko smo kroz spomenike” u sklopu projekta ,,Kultura sjećanja” u organizaciji Instituta za razvoj preduniverziteskog obrazovanja Kantona Sarajevo.

Izložbom likovnih i literarnih radova te video materijala, učenici I1, I2 i I3 razreda predstavili su svoje vještine i znanje o srednjovjekovnoj Bosni.

Uz ovu temu izloženi su i likovni radovi deset učenika iz II1, II2, II6 i IV3 razreda koji su predstavljeni na obilježavanju Dana nezavisnosti BiH u organizaciji Muzeja “Alija Izetbegović”.

Izložbi su prisustvovali: Dina Mekić, predstavnica Instituta, Amela Mujagić i Sabina Kaljanac, članice tima za podršku kurikularnoj reformi i Nervan Dizdar, kustos Muzeja “Alija Izetbegović”.

Na kraju programa učenicima se obratila i direktorica naše škole Amra Čolić koja se zahvalila i profesorima: Sanidi Nuhanović, Vesni Radović, Josipu Kovačeviću i Džemaludinu Poturoviću, za uloženi trud u pripremi ove izložbe.