Klub matematike počeo sa radom predavanjem Uvrnuti svijet Alise u Zemlji čuda

Jučer, 27.9.2023. godine, bio je veoma poseban dan za našu školu, Klub matematike počeo je s radom. Na samom početku, prisutnima se obratila direktorica škole, Amra Čolić, predstavivši plan rada i profesore zadužene za određene aktivnosti u Klubu.U toku nastavne godine, kroz Klub matematike, učenici će moći uživati u raznim temama na predavanjima i radionicama profesora Univerziteta u Sarajevu. Čast nam je da je prvo predavanje održao vanredni profesor dr. Zenan Šabanac, na temu ”Uvrnuti svijet Alise u Zemlji čuda”.Profesor Šabanac nas je na samom početku podsjetio na divnu bajku iz naše mladosti te joj dao posebno značenje interpretacijom kroz matematiku. Profesor je svojim zanimljivim predavanjem prisutnim predstavio euklidsku, hiperboličnu i eliptičnu geometriju i njihove primjene. Učenici su bili oduševljeni predavanjem. Hvala profesoru doktoru Šabancu na prezentovanom znanju, nadamo se da će se naša škola ponovo naći u njegovom rasporedu predavanja.Također se zahvaljujemo i drugim profesorima s PMF-a i gostima iz osnovnih škola koji su prisustvovali predavanju.Ovo je samo početak onog što smo pripremili za naredni period.